Motecta festorum totius anni liber primus, 4vv (Giovanni Pierluigi da Palestrina): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Richard Mix (talk | contribs) (bare start) |
Richard Mix (talk | contribs) (filling in a little) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
'''''Motecta festorum totius anni cum Communi Sanctorum … liber primus, 4vv''''' | '''''Motecta festorum totius anni cum Communi Sanctorum … liber primus, 4vv''''' | ||
{{IMSLP2|Motecta festorum (Palestrina, Giovanni Pierluigi da)|Opera omnia V}} | |||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
Line 8: | Line 10: | ||
|- | |- | ||
|1 | |1 | ||
|''Dies sanctificatis'' | |[[Dies sanctificatus (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Dies sanctificatis'']] | ||
|{{CiteCat|Christmas Day|Dies natalis}} | |{{CiteCat|Christmas Day|Dies natalis}} | ||
|- | |- | ||
|2 | |2 | ||
|''Lapidabant Stephanus'' | |[[Lapidabant Stephanum (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Lapidabant Stephanus'']] | ||
|{{CiteCat|St. Stephen}} | |{{CiteCat|St. Stephen|In Festo S Stephani}} | ||
|- | |- | ||
|3 | |3 | ||
| | |[[Valde honorandus est (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Valde honorandus est'']] | ||
|{{CiteCat| | |{{CiteCat|John the Evangelist|In F Sancti Joannis Evang.}} | ||
|- | |- | ||
|4 | |4 | ||
| | |[[''Magnum haereditatis mysterium'' (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Magnum haereditatis mysterium'']] | ||
|{{CiteCat| | |{{CiteCat|Circumcision|In Die Circumcisionis Domini}} | ||
|- | |- | ||
|5 | |5 | ||
|''Tribus miraculis'' | |[[Tribus miraculis (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Tribus miraculis'']] | ||
|{{CiteCat|Epiphany|In Epiphanis Domini}} | |{{CiteCat|Epiphany|In Epiphanis Domini}} | ||
|- | |- | ||
|6 | |6 | ||
|''Hodie Beata Virgo Maria'' | |[[''Hodie Beata Virgo Maria'' (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Hodie Beata Virgo Maria'']] | ||
|{{CiteCat|Candlemas|In F Purificationis B. Mariae}} | |{{CiteCat|Candlemas|In F Purificationis B. Mariae}} | ||
|- | |- | ||
|7 | |7 | ||
|[[ | |[[Ave Maria II, a4 (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Ave Maria gratia plena'']] | ||
|{{CiteCat|Annunciation|In Festo Annunciationis B. Mariae}} | |{{CiteCat|Annunciation|In Festo Annunciationis B. Mariae}} | ||
|- | |- | ||
|8 | |8 | ||
|''Jesus junxit se discipulis'' | |[[Jesus junxit se (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Jesus junxit se discipulis'']] | ||
|{{CiteCat|Easter Sunday|In Festo Resurrectionis}} | |{{CiteCat|Easter Sunday|In Festo Resurrectionis}} | ||
|- | |- | ||
|9 | |9 | ||
|''O Rex gloriae'' | |[[O Rex gloriae (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''O Rex gloriae'']] | ||
|{{CiteCat|Ascension|In Festo Ascensionis}} | |{{CiteCat|Ascension|In Festo Ascensionis}} | ||
|the model for [[Missa O Rex gloriae (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Missa O Rex gloriae'']] | |||
|- | |- | ||
|10 | |10 | ||
|[[ | |[[Loquebantur (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Loquebantur variis linguis'']] | ||
|{{CiteCat|Pentecost|In Die Pentecostes}} | |{{CiteCat|Pentecost|In Die Pentecostes}} | ||
|- | |- | ||
Line 53: | Line 56: | ||
|- | |- | ||
|12 | |12 | ||
|[[Lauda Sion a 4 (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Lauda Sion'']] | |||
|{{CiteCat|Corpus Christi|In Festo Corporis Christi}} | |||
|- | |||
|13 | |||
|[[Fuit homo missus a Deo a 4 (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Fuit homo missus a Deo'']] | |||
|{{CiteCat|John the Baptist|In Festo S Johannis Baptistae}} | |||
|- | |||
|14 | |||
|[[''Tu es pastor ovium'' (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Tu es pastor ovium'']] | |||
|{{CiteCat|St. Peter|In Festo S. Petri Apostoli}} | |||
|- | |||
|15 | |||
|[[''Magnus Sanctus Paulus'' (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Magnus Sanctus Paulus'']] | |||
|{{CiteCat|St. Paul|In Festo S Pauli Apostoli}} | |||
|- | |||
|16 | |||
|[[Surge propera a 4 (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Surge, propera amica mea'']] | |||
|{{CiteCat|Visitation|In Festo Visitationis B Mariae}} | |||
|- | |||
|17 | |||
|[[In diebus (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''In diebus illis'']] | |||
|{{CiteCat|Mary Magdalene|In Festo S. Mariae Magdalenae}} | |||
|- | |||
|18 | |||
|[[''Beatus Laurentius'' (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Beatus Laurentius'']] | |||
|{{CiteCat|St. Laurence|In Festo Sancti Laurentii}} | |||
|- | |||
|19 | |||
|[[Quae est ista a 4 (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Quae est ista'']] | |||
|{{CiteCat|Assumption|In Assumptionis B. Mariae}} | |||
|- | |||
|20 | |||
|[[Misso Herodes (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Misso Herodes spiculatore'']] | |||
|{{CiteCat|John the Baptist|In Decollatione Jo. Baptistae}} | |||
|- | |||
|21 | |||
|[[Nativitas tua (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Nativitas tua'']] | |||
|{{CiteCat|Nativity of the BVM|In Festo Nativitatis B. Mariae}} | |||
|- | |||
|22 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|23 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|24 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|25 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|26 | |||
|[[Dum aurora finem daret (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Dum aurora finem daret'']] | |||
|{{CiteCat|St. Cecilia|In Festo Sanctae Ceciliae}} | |||
|- | |||
|27 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|28 | |||
|[[Quam pulchri sunt III a 4 (Giovanni Pierluigi da Palestrina)|''Quam pulchri sunt'']] | |||
|{{CiteCat|Immaculate Conception|In Festo Conceptionis B Mariae}} | |||
|- | |||
|29 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|30 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|31 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|32 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|33 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|34 | |||
| | |||
|{{CiteCat| | |||
|- | |||
|35 | |||
| | | | ||
|{{CiteCat| | |{{CiteCat| | ||
Line 62: | Line 157: | ||
|} | |} | ||
[[Category:Publications | [[Category:Publications]] |
Revision as of 12:57, 31 July 2015
Motecta festorum totius anni cum Communi Sanctorum … liber primus, 4vv
Opera omnia V at the Petrucci Music Library (IMSLP)