Novae aliquot, ad 2 voces cantiones (Orlando di Lasso): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 19: | Line 19: | ||
!style="border-bottom: 1px solid"|Comments | !style="border-bottom: 1px solid"|Comments | ||
|- | |- | ||
| 1 | | 1 || [[Beatus vir qui in sapientia morabitur (Orlando di Lasso)|Beatus vir qui in sapientia morabitur]] || Sacred || Motet || Latin ||rowspan="12"|Combined work:<br>[[Twelve Two-Part Motets (Orlando di Lasso)|Twelve Two-Part<br>Motets]] | ||
| [[Beatus vir qui in sapientia morabitur (Orlando di Lasso)|Beatus vir qui in sapientia morabitur]] | |||
| Sacred | |||
| Motet | |||
| Latin | |||
|rowspan="12"|Combined work:<br>[[Twelve Two-Part Motets (Orlando di Lasso)|Twelve Two-Part<br>Motets]] | |||
|- | |- | ||
| 2 | | 2 || [[Beatus homo qui invenit sapientiam (Orlando di Lasso)|Beatus homo qui invenit sapientiam]] || Sacred || Motet || Latin | ||
| [[Beatus homo qui invenit sapientiam (Orlando di Lasso)|Beatus homo qui invenit sapientiam]] | |||
| Sacred | |||
| | |||
|Motet | |||
| Latin | |||
|- | |- | ||
| | | 3 || [[Oculus non vidit (Orlando di Lasso)|Oculus non vidit]] || Sacred || Motet || Latin | ||
| [[ | |||
| Sacred | |||
| Motet | |||
| Latin | |||
|- | |- | ||
| | | 4 || [[Justus cor suum (Orlando di Lasso)|Justus cor suum]] || Sacred || Motet || Latin | ||
| | |||
| [[ | |||
| | |||
| Sacred | |||
| Motet | |||
| | |||
| Latin | |||
|- | |- | ||
| | | 5 || [[Expectatio justorum laetitia (Orlando di Lasso)|Expectatio justorum laetitia]] || Sacred || Motet || Latin | ||
| [[ | |||
| Sacred | |||
| Motet | |||
| Latin | |||
|- | |- | ||
| | | 6 || [[Qui sequitur me (Orlando di Lasso)|Qui sequitur me]] ||Sacred ||Motet ||Latin | ||
| [[Aegra (Orlando di Lasso)|Aegra]] | |- | ||
| Sacred | | 7 || [[Justi tulerunt spolia (Orlando di Lasso)|Justi tulerunt spolia]] || Sacred || Motet || Latin | ||
| Motet | |- | ||
| Latin | | 8 || Sancti mei qui in isto saeculo || Sacred || Motet || Latin | ||
| | |- | ||
| 9 || [[Qui vult venire post me (Orlando di Lasso)|Qui vult venire post me]] || Sacred || Motet || Latin | |||
|- | |||
| 10 || [[Serve bone et fidelis (Orlando di Lasso)|Serve bone et fidelis]] || Sacred || Motet || Latin | |||
|- | |||
| 11 || [[Fulgebunt justi (Orlando di Lasso)|Fulgebunt justi]] || Sacred || Motet || Latin | |||
|- | |||
| 12 || [[Sicut rosa (Orlando di Lasso)|Sicut rosa]] || Sacred || Motet || Latin | |||
|- | |||
| || [[Aegra (Orlando di Lasso)|Aegra]] || Sacred || Motet || Latin || Originally textless | |||
|- | |||
|} | |||
'''IMSLP has the following list of Motets With Text in the 1577 publication''' | |||
{|class="wikitable sortable" cellspacing="0" cellpadding="1px" style="border: solid 1px;" | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|No. | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Title | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Genre | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Subgenre | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Language | |||
!style="border-bottom: 1px solid"|Comments | |||
|- | |||
| 1 || Te deprecamur largium || || || || | |||
|- | |||
| 2 || [[Esurientes implevit bonis (Orlando di Lasso)|Esurientes implevit bonis]] || Sacred || Motet || Latin || | |||
|- | |||
| 4 || Intellectum tibi dabo || || || || | |||
|- | |||
| 5 || Auditui meo dabis gaudium || || || || | |||
|- | |||
| 6 || Esurientes implevit bonis || || || || | |||
|- | |||
| 7 || [[Beata cujus bracchiis (Orlando di Lasso)|Beata cujus bracchiis]] || Sacred || Motet || Latin || | |||
|- | |||
| 8 || [[Discedite a me omnes (Orlando di Lasso)|Discedite a me omnes]] || Sacred || Motet || Latin || | |||
|- | |||
| 9 || Quoniam qui talia agunt || || || || | |||
|- | |||
| 10 || Fecit potentiam in brachio suo || || || || | |||
|- | |||
| 11 || Non avertis faciem tuam a me || || || || | |||
|- | |||
| 12 || Tota die exprobant || || || || | |||
|- | |||
| 13 || Scribantur haec in generatione altera || || || || | |||
|- | |||
| 14 || Fecit potentiam in brachio suo || || || || | |||
|- | |||
| 15 || Esurientes implevit bonis || || || || | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Revision as of 03:03, 23 August 2017
Description
Sometimes called Bicinia because of its contents. A publication of 1577, Novae aliquot et ante hac non ita usitatae cantiones suavissimae. Republished in 1609 as Novae aliquot, ad 2 voces cantiones. Twelve two-part Bicinia and twelve two-part textless duets.
{{Published}} is obsolete (code commented out), replaced with {{Pub}} for works and {{PubDatePlace}} for publications.
Genre, Subgenre: Sacred, Motets. Language: Latin, 2 voices.
External Links
Contents of Publication
No. | Title | Genre | Subgenre | Language | Comments |
---|---|---|---|---|---|
1 | Beatus vir qui in sapientia morabitur | Sacred | Motet | Latin | Combined work: Twelve Two-Part Motets |
2 | Beatus homo qui invenit sapientiam | Sacred | Motet | Latin | |
3 | Oculus non vidit | Sacred | Motet | Latin | |
4 | Justus cor suum | Sacred | Motet | Latin | |
5 | Expectatio justorum laetitia | Sacred | Motet | Latin | |
6 | Qui sequitur me | Sacred | Motet | Latin | |
7 | Justi tulerunt spolia | Sacred | Motet | Latin | |
8 | Sancti mei qui in isto saeculo | Sacred | Motet | Latin | |
9 | Qui vult venire post me | Sacred | Motet | Latin | |
10 | Serve bone et fidelis | Sacred | Motet | Latin | |
11 | Fulgebunt justi | Sacred | Motet | Latin | |
12 | Sicut rosa | Sacred | Motet | Latin | |
Aegra | Sacred | Motet | Latin | Originally textless |
IMSLP has the following list of Motets With Text in the 1577 publication
No. | Title | Genre | Subgenre | Language | Comments |
---|---|---|---|---|---|
1 | Te deprecamur largium | ||||
2 | Esurientes implevit bonis | Sacred | Motet | Latin | |
4 | Intellectum tibi dabo | ||||
5 | Auditui meo dabis gaudium | ||||
6 | Esurientes implevit bonis | ||||
7 | Beata cujus bracchiis | Sacred | Motet | Latin | |
8 | Discedite a me omnes | Sacred | Motet | Latin | |
9 | Quoniam qui talia agunt | ||||
10 | Fecit potentiam in brachio suo | ||||
11 | Non avertis faciem tuam a me | ||||
12 | Tota die exprobant | ||||
13 | Scribantur haec in generatione altera | ||||
14 | Fecit potentiam in brachio suo | ||||
15 | Esurientes implevit bonis |